הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
מכה לטייסי סאות'ווסט: חובת החיסונים אושרה ע"י בית המשפט
איגוד הטייסים של ענקית הלואו-קוסט פנה לביהמ"ש בבקשה שיאשר צו מניעה זמני למדיניות, אולם השופטת הסבירה שלא השתכנעה מהטיעונים. המשמעות היא שכלל העובדים יידרשו להוכיח שהם מחוסנים עד ה-8 בדצמבר

בית המשפט בטקסס דחה את בקשת איגוד הטייסים של סאות'ווסט איירליינס וקבע כי לענקית הלואו-קוסט מותר לחייב את העובדים להתחסן לקורונה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

כזכור, מוקדם יותר החודש סאות'ווסט הצטרפה למרבית חברות התעופה בארה"ב והודיעה שתחייב את את כל 54 אלף העובדים בארצות הברית להוכיח שהם מחוסנים 'באופן מלא' עד ה-8 בדצמבר.

בזמנו, חברת התעופה הסבירה שהיא נאלצת להורות על חובת חיסונים לעובדיה לאור המדיניות של ממשלת ארצות הברית, במסגרתה כל מי שעובד עם הממשל הפדרלי נדרש לוודא שכלל עובדיו מחוסנים. מעבר לכך שסאות'ווסט חתמה על חוזה עם רשות הדואר (גוף פדרלי), ענקית הלואו-קוסט גם נמצאת בכוננות להטסת חיילי צבא ארה"ב.

כמו כן, בסאות'ווסט הסבירו שעובדים שאינם מחוסנים 'באופן מלא' (מי שקיבל את זריקת החיסון האחרונה לפני שבועיים או יותר) עד הדדליין שהוצב, יוצאו לחופשה ללא תשלום. עם זאת, בשבוע שעבר דוברת החברה מסרה כי כלל העובדים יידרשו להוכיח שהם מחוסנים, או לחילופין להגיש בקשה לקבל פטור מהמדיניות, עד ה-24 בנובמבר. היא הדגישה כי אותם עובדים שיגישו בקשה לקבלת פטור יוכלו להמשיך במקום עבודתם במידה שהבקשה טרם אושרה (ולא יוצאו לחל"ת).

בפסיקתה כתבה השופטת ברברה לין כי לא השתכנעה מטיעוני איגוד הטייסים: "ההחלטה לחייב את עובדי חברת התעופה להיות מחוסנים לקורונה תשפר את רמת הבטיחות בטיסות, תסייע לייעל את המערכות שלה ואף תקדם את מטרת ההסכם הקיבוצי שהינה יצירת מקום עבודה בטוח".

עוד כתבה השופטת לין כי "מעבר לכך, סאות'ווסט חתומה על הסכמים עם הממשל הפדרלי, כך שמדיניות החיסונים נדרשת במסגרת החוק".

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE