הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
מעבר לגבולות הקליניקה: מה קורה כאשר פסיכיאטר משתלט על חייו של מטופל
הסדרה החדשה ״הפסיכיאטר מהדלת ליד״ מבוססת על סיפור אמיתי, ומספקת הצצה מרתקת ופרועה על אחת ממערכות היחסים והדינמיקות המעניינות ביותר, בין מטופל למטפל שלו. במילים אחרות, העלילה עוקבת אחר אדם הנותן לפסיכיאטר שלו שליטה על חייו

הסדרה ״הפסיכיאטר מהדלת ליד״ מספרת את סיפורו של מרטי בן ה-40, טיפוס חרדתי, המגיע לפגישה עם פסיכיאטר על מנת לעבוד על הפסיביות שלו. אותה פגישה, התגלגלה למערכת יחסים של שליטה וניצול שנמשכה על פני שלושה עשורים. וכן, זה מבוסס על סיפור אמיתי.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


הפסיכיאטר של מרטי, אייק, לאט לאט משתלט על כל הרבדים בחייו, על הבית שלו, על העסק שלו, על הכסף שלו, ואפילו על המשפחה שלו. מי שנכנס לנעליים של צמד הגיבורים המשונה הזה הם הקומיקאים וויל פארל ופול ראד. העלילה מתפרשת על פני שמונה פרקים לא מאוד ארוכים אשר ממחישה, צעד אחר צעד, את ההשתלטות הבלתי נתפסת של אייק.

אך אל דאגה, יש באור בקצה המנהרה והוא מגיע בשני פרקים האחרונים, כאשר מרטי מחליט לשים לכל הדבר הזה סוף, ולקבל בחזרה את השליטה על חייו. נקודת החולשה של הסדרה היא דווקא דמותו של אייק, אשר מוצגת כדמות יחסית שטחית, שלא עוברת שום שינוי או מציגה אנושיות, ולכן קשה מאוד להזדהות איתה.

הזדהות עם דמות הנבל הינה טכניקה ידועה שכן מתקיימת בסרטים וספרים רבים, אך כאן זה פשוט לא מצליח להתקיים. מלבד זאת, הפרקים מרשימים בצורה יוצאת דופן הן מבחינת הבימוי והן מבחינה ויזואלית, וכמובן, משחק מצוין של קאסט השחקנים כולו.

יש שיגידו כי ההשתלטות של אייק על חייו של מרטי אף היא קלה ומהירה מדי, אך בכל זאת, מדובר על סדרה קצרה, בת שמונה פרקים בלבד, ולכן היא מוגבלת מהבחינה הזו. אם מצליחים להתעלם מעובדה זו, אפשר בהחלט ליהנות מ״הפסיכיאטר מהדלת ליד״, ואפילו ללמוד דבר או שניים על הדינמיקה העדינה והסבוכה של מטפל ומטופל.

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE