הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
דיווח: ממשל ביידן צפוי לחדש את מדיניות 'הישארו במקסיקו' בשבוע הבא
כשלושה חודשים לאחר פסיקת בית המשפט בנושא, רשויות ההגירה האמריקאיות צפויות ליישם את הנוהל, במסגרתו אדם המבקש לקבל מעמד של פליט נדרש להמתין במדינה האחרונה שבה שהה באופן חוקי. במקביל, הממשל צפוי להמשיך בניסיונות לבטל את המדיניות

ממשלת ארצות הברית צפויה לחדש את מדיניות "הישארו במקסיקו" כבר בשבוע הבא, וזאת במקביל לניסיון לבטל את המדיניות באופן סופי. כך דווח הבוקר (רביעי) באתר אקסיוס.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: AP)

 

כזכור, בשנת 2019 הממשל הפדרלי (אז בראשות הנשיא לשעבר טראמפ) החל לעשות שימוש במדיניות "הישארו במקסיקו", או בשמה הרשמי "הפרוטוקולים להגנה על המגרים" (Migrant Protection Protocols, או MPP).

במסגרת המדיניות, כל מהגר שמגיע לארצות הברית במטרה לקבל מעמד של פליט, נדרש לשוב למדינה האחרונה שבה שהה באופן חוקי. היות שרוב המהגרים מגיעים פיזית לגבול הדרומי של ארצות הברית, עליהם לחזור למקסיקו ולהמתין במדינה עד שמעמדם החוקי יוסדר.

עם כניסתו לבית הלבן מוקדם יותר השנה, הנשיא ביידן הורה על ביטול המדיניות. בעקבות זאת, מספר מדינות - ביניהן טקסס ומיזורי - הגישו תביעה כנגד הממשל הפדרלי בדרישה להחזיר את המדיניות. בחודש אוגוסט האחרון בית המשפט הפדרלי בטקסס פסק בעד המדינות ואילץ את הממשל הפדרלי לחדש את מדיניות 'הישארו במקסיקו'.

בהמשך, הממשל הפדרלי אף פנה לביהמ"ש העליון בבקשה לבטל את הפסיקה, אולם הערעור נדחה על הסף. בחודש שעבר הממשל אף מסר כי נעשים מאמצים לחדש את המדיניות לקראת אמצע נובמבר, דבר שלא קרה בסופו של דבר.

אלא שכעת, באתר 'אקסיוס' דווח כי 'הישארו במקסיקו' תיכנס לתוקף בשנית במהלך שבוע הבא, ככל הנראה לקראת יום שני הקרוב. 

 

אילוסטרציה (צילום: רויטרס)

 

במקביל לכך, חשוב להזכיר כי הממשל הפדרלי ממשיך לפעול כדי לבטל את המדיניות באופן סופי, בצורה שלא תאפשר לבית המשפט להתערב.

כפי שדיווחנו בחודש שעבר, השר לביטחון המולדת (DHS), אלחנדרו מיורקס, אומנם הודה בכך שהמדיניות הביאה לירידה במספר המהגרים שחצו את הגבול הדרומי של ארה"ב במהלך ממשל טראמפ, אך לדבריו המדיניות "גובה מחיר אנושי משמעותי" מאלפי מהגרים: 

"התועלת של מדיניות ה-MPP מתגמדת בהשוואה לחסרונות שלה. המדיניות חותרת תחת היכולת של הממשל הפדרלי ליישם שינויים נחוצים למערכת ההגירה, אך היא גם מונעת מאיתנו לספק תהליך הוגן והגנות בסיסיות".

דבריו של השר נמסרו יממה אחת בלבד לאחר שהורה לרשויות ההגירה הפדרליות שלא לבצע מעצרים ופעילויות נוספות במה שמכונה "אזורים מוגנים", למשל בבתי חולים או מוסדות לימוד. בזמנו הוסבר כי המדיניות החדשה נכנסה לתוקף באופן מיידי וחלה על שתי הרשויות הפדרליות שאחראיות על אבטחת הגבולות: סוכנות אכיפת מכס והגירה (ICE) וסוכנות המכס והגנת הגבולות (CBP).

לסוכני בשתי הרשויות הללו הוסבר כי נאסר עליהם לבצע מעצרים או חיפושים ב"אזורים שבהם מהגרים מקבלים או משתתפים בשירותים או פעילויות חיוניים".

בין היתר, רשימת "האזורים המוגנים" כוללת בתי ספר, אוניברסיטאות, מכללות, בתי חולים, מרפאות, אתרי בדיקות קורונה, אתרי חיסונים, בתי תפילה ומקומות שבהם נמצאים ילדים, למשל גנים וגני שעשועים.

כמו כן, אכיפת חוקי ההגירה לא תתאפשר במקלטים להומלסים, מקלטים לנשים מוכות, מוסדות גמילה מסמים או אלכוהול, הלוויות, הפגנות ומצעדים. עם זאת, ב-DHS הסבירו שבמקרים חריגים כן יתאפשר לבצע מעצרים באזורים מוגנים, אך רק כאשר קיימת סכנה לביטחון הלאומי.

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE