הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
"הישארו ערניים": סוכנויות פדרליות מזהירות את האמריקנים מפני מתקפות סייבר במהלך החגים
ה-CISA וה-FBI פרסמו הנחיות לאנשים פרטיים ולעסקים כיצד להיזהר מהאקרים שעשויים לבצע מתקפות כופר מאסיביות, כפי שאירע בימי החג האחרונים

שתי סוכנויות פדרליות פרסמו אזהרה עבור האמריקנים "להישאר ערניים" לגבי האבטחה המקוונת שלהם במהלך סוף השבוע של חג ההודיה, זאת לאחר שנה שהתאפיינה בפריצות סייבר ברמות גבוהות.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אזהרה מפני התקפות סייבר במהלך חג ההודיה (צילום: Shutterstock)

 

הסוכנות לאבטחת סייבר ותשתיות, ה-CISA, וסוכנות החקירות הפדרלית, ה-FBI, פרסמו ביום שני הנחיות לגבי שיטות עבודה מומלצות עבור אנשים פרטיים וארגונים כדי להימנע מלהפוך לקורבן למתקפות סייבר אשר צפויות להתרחש במהלך ימי החג. עם זאת, שתי הסוכנויות לא פרסמו איומים ספציפיים.

הסוכנויות ממליצות לחברות לחזק את מערך אבטחת ה-IT, ליישם אימות נוקשה יותר כאשר העובדים עובדים מרחוק, להשתמש בסיסמאות חד פעמיות חזקות יותר, ולהזכיר לעובדים שלא ללחוץ על קישורים חשודים.

ה-CISA וה-FBI המליצו גם לשים לב להודעות ופרסומים של ארגוני צדקה מזויפים, כמו אתרי הונאה מחקים עסקים מוכרים שמטרתם לצוד אמריקנים אשר מבצעים את קניות החג שלהם באינטרנט.

אפילו מזכירת העיתונות של הבית הלבן, ג'ן סאקי, הדגישה את האזהרה במהלך תדרוך עיתונאים ביום שלישי, והפצירה בעסקים ובארגונים אחרים לקרוא את הייעוץ של הסוכנויות הפדרליות וליישם את הנהלים המומלצים. "ראינו בעבר עלייה של האיומים האלה סביב תקופת החגים, אז אנחנו מודעים לזה", אמרה סאקי, "והייעוץ של הסוכנויות מבוסס על זה".

 

ה-FBI (צילום: Shutterstock)

 

הסוכנויות ביססו את ההמלצות שלהם על מגמות אחרונות של "שחקני סייבר זדוניים" שביצעו התקפות כופר גדולות במהלך החגים כמו הרביעי ביולי ויום האם.

במהלך סוף השבוע של יום העצמאות, למשל, מתקפת סייבר של REviL, שמקורה ברוסיה, תקפה לא פחות מ-1,500 עסקים בלפחות 14 מדינות. על פי הבית הלבן, הפריצה לא השפיעה על תשתיות חיוניות בארצות הברית, ובמזל גרמה רק ל"נזק מינימלי".

ימים לאחר מכן, הנשיא ביידן דחק בנשיא רוסיה ולדימיר פוטין לפעול נגד מתקפות סייבר כאלה שיוצאות מהמדינה שלו. "הבהרתי לו שארה"ב מצפה שכאשר מתקפות כופר מגיעות מאדמתו – למרות שזה לא בחסות המדינה,, אנחנו מצפים מהם לפעול אם אנחנו נותנים להם מספיק מידע כדי לדעת מי זה", אמר אז ביידן בשיחה עם כתבים.

כאשר הנשיא נשאל אם יהיו השלכות למתקפות הסייבר, ביידן השיב "כן" ויצא מחדר התדרוכים.

ארצות הברית מתמודדת בשנים האחרונות עם מתקפות סייבר רבות מרוסיה, כולל אחד בשנה שעברה במסגרתה האקרים קיבלו גישה לכ-27 משרדי עורכי דין ברחבי המדינה.

 

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE