הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
דרושים אנשי מכירות ומנהל פרוייקטורים
לאזור וושינגטון וסן פרנסיסקו, עזרה בדיור
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
אנטישמיות באוניברסיטאות: רבנים בארה"ב דורשים להפסיק את פעילויות ה'גיוון והכלה'
בעקבות דו"ח המראה עלייה בהתבטאויות שנאה כלפי יהודים וישראל, קואליציה של רבנים קוראים להשהות את המחלקות הקיימות בכמעט כל מוסד אקדמי. "שנאה לא הגיונית"

קואליציה המייצגת יותר מ-2,000 רבנים בנושאי מדיניות ציבורית אמריקנית, דורשים מאוניברסיטאות ברחבי ארצות הברית להפסיק את פעילות מחלקות "גיוון, שוויון והכלה" (DEI), זאת לאחר דיווחים כי ראשי המחלקות מקדמים לעיתים קרובות דברים אנטישמיים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


הפגנה נגד ישראל בבוסטון, מאי 2021 (צילום: Shutterstock)

 

"עם התקריות האנטישמיות אשר מזנקות בקצב מדאיג, תוך שימוש בישראל כחזית נוחה, האוניברסיטאות חייבות להבטיח שמאמצי הגיוון שלהן כוללים הגנה על סטודנטים יהודים", אמר הרב יעקב מנקן, יו"ר הקואליציה לערכים יהודיים (CJV) לרשת 'פוקס ניוז'.

"אנחנו מאמינים שאוניברסיטאות צריכות להשעות את כל תוכניות ה-DEI עד לבדיקה מקיפה של האופן שבו מועמדים נבחרים לתפקידי סגל, מכיוון שאלו שיש להם הטיות פסילה ברורות, זוהו בעשרות קמפוסים ויש להם השפעה על אלפי סטודנטים", אמר.

הרב מנקן הודה כי מאמצי ה-DEI אכן חותרים ל"מטרה נעלה", אך הוא הביע דאגה עמוקה לגבי מגמה אנטישמית בקרב חברי הצוות של המחלקות.

דרישות קואליציית הרבנים מגיעה בעקבות מחקר מדאיג של הקרן למורשת, שמצא כי חברי סגל של DEI "מביאים עמדות אנטי-ישראליות שהן כל כך חסרות פרופורציה וחסרות איזון, שהן מהוות אנטישמיות".

המחקר בחן פרסומים בטוויטר של 741 אנשי DEI ב-65 אוניברסיטאות, תוך התבטאויות הפומביות שלהם לגבי ישראל לאלה לגבי סין. חברי הצוות של ה-DEI צייצו, שיתפו או אהבו כמעט פי שלושה ציוצים על ישראל מאשר ציוצים על סין, כאשר 95% מהם מתחו ביקורת על המדינה היהודית, בעוד ש-62% מהציוצים על סין היו חיוביים כלפיה.

 

ציוץ של נציגת DEI מאוני' דרום פלורידה (צילום: מתוך טוויטר)

 

"בעוד שביקורת כלפי ישראל היא אינה בהכרח אנטישמית, תשומת הלב המופרזת המופנית כלפי אותה מדינה היא עדות לסטנדרט כפול ביחס למדינה היהודית, שהיא מאפיין מרכזי מקובל של ההגדרה אנטישמיות", נטען בדו"ח של הקרן למורשת.

"ההאשמות חוזרות ונשנות נגד ישראל ב'רצח עם', 'אפרטהייד' ופשעים פיקטיביים אחרים, תוך שבחים של סין - מדינה שמכניסה מוסלמים למחנות מעצר, מעידה על שנאה לא הגיונית ליהודים ולא על דאגה לזכויות אדם", אמר הרב מנקן בהצהרה בתגובה למחקר.

לפני ימים ספורים, פורסם כי הסטודנטית יסמין מאשייך, אשר משמשת כנציגה של מחלקת "גיוון, שוויון והכלה" באוניברסיטת דרום קליפורניה, פרסמה ציוצים אנטישמים רבים, כולל אחד בו היא כתבה כי "אני רוצה להרוג את כל הציונים הז*ונות".

בפרסום אחר, מאשייך כתבה: "אם אתם לא בעד הרס מוחלט של ישראל וכוחות הכיבוש, אז אתם אנטי-פלסטינים", בפעם אחרת היא צייצה: "כן, אני אוהבת את חמאס".

6% לא
94% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE