הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
פניית פרסה: מבצע ספירת ההומלסים בלוס אנג'לס שוב נדחה
שנה בלבד לאחר שספירת דרי הרחוב בעיר המלאכים בוטלה בעקבות התפרצות הקורונה, ברשות השירותים להומלסים בלוס אנג'לס הודיעו שהוחלט לדחות את המבצע עד סוף חודש פברואר. בספירה המלאה האחרונה, שבוצעה ב-2020, נספרו יותר מ-66 אלף דרי רחוב במחוז

עיריית ומחוז לוס אנג'לס הודיעו היום (שישי) כי הוחלט לדחות את הספירה של דרי הרחוב שתוכננה להתקיים בהמשך החודש, וזאת על רקע המשך התפשטות נגיף הקורונה - ובפרט הווריאנט 'אומיקרון' - ברחבי האזור.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


ספירת ההומלסים בלוס אנג'לס בתחילת 2020, שבועות ספורים לפני פרוץ משבר הקורונה (צילום: LAHSA)

 

כזכור, הממשל הפדרלי מחייב את הרשויות המקומיות - ערים ומחוזות - לבצע ספירה מדויקת של דרי הרחוב, על מנת לקבוע כיצד לחלק את המשאבים בין הרשויות. החוק הפדרלי קובע כי יש לבצע את הספירה לפחות פעם בשנתיים, אולם ערים רבות כגון לוס אנג'לס בחרו לערוך ספירה על בסיס שנתי.

הגוף שאחראי לכך הינו רשות השירותים להומלסים בלוס אנג'לס (Los Angeles Homeless Services Authority, או LAHSA), שביטלה את ספירת ההומלסים בראשית שנת 2021 בעקבות התפרצות הקורונה. חשוב לציין כי ההחלטה לבטל את הספירה התקבלה בתיאום עם משרד השיכון והפיתוח העירוני הפדרלי, ועל כן המחוז והעיר המשיכו לקבל תקציב חרף העובדה שהספירה לא התבצעה כנדרש.

 

 

בחודש שעבר ראשי LAHSA הודיעו שספירת ההומלסים תתחדש ב-2022, כאשר לפי התוכניות המבצע היה אמור להתחיל ב-25 לחודש ולהסתיים כעבור שלושה ימים ב-27 בינואר. אלא שכעת, ב-LAHSA החליטו לדחות את המבצע בחודש ימים, ולפי התוכניות החדשות הספירה תתקיים בין ה-22 ל-24 בפברואר.

ראוי לציין כי ספירה דומה שהייתה אמורה להתבצע במחוז אורנג' הסמוך נדחתה אף היא (גם היא צפויה להתקיים בסוף פברואר).

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

במהלך הספירה בראשית שנת 2019 דווח על 36,165 דרי רחוב בעיר לוס אנג'לס ו-58,936 דרי רחוב במחוז. נתונים אלו זינקו בתוך שנה אחת, ובראשית 2020 - שבועות ספורים לפני פרוץ משבר הקורונה - דווח על 41,290 הומלסים בעיר ו-66,433 במחוז (עלייה של 14.1% ו-12.7%, בהתאמה).

ב-LAHSA מעריכים כי כמות דרי הרחוב ברחבי העיר והמחוז זינקה במהלך השנתיים האחרונות, ורבים סבורים שמספר ההומלסים יזנק בעשרות אחוזים בהשוואה לספירה הקודמת, שכאמור בוצעה לפני שנתיים.

משבר ההומלסים שפוקד את לוס אנג'לס רק הולך ומחריף, למרות שבשנה שעברה מועצת העיר אישרה הצעת חוק המונעת מחסרי בית לפתוח מאהלים על מדרכות ושטחים ציבוריים נוספים.

כפי שדיווחנו בזמנו, הצעת החוק קוראת לאסור על הקמת אוהלים על מדרכות ובשטחים ציבוריים בקרבת פארקים, בתי ספר, מקלטים לחסרי בית, גשרים, מחלפים של כבישים מהירים וכדומה. מחברי הצעת החוק טוענים שהקמת מאהלים על מדרכות חוסמת את הגישה לנכים - דבר שבהכרח מהווה הפרה של חוק הנכים הפדרלי משנת 1990.

מתנגדים להצעת החוק טוענים שהיא הופכת את חסרי הבית לעבריינים, אך חבר מועצת העיר פול קורץ - אחד מתומכי הצעת החוק - התנגד לקביעה זו: "הצעת החוק כשלעצמה אינה הופכת חסרי בית לעבריינים", הוא אמר במהלך הפגישה שנערכה רגע לפני ההצבעה, "מה שהיא כן עושה זה לבנות מסגרת מסוימת שנועדה לשמור על שטחים ציבוריים כנגישים לכל".

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

במקביל לכך, בשנה שעברה נפתח מתחם הבתים הזעירים הראשון לטובת דרי הרחוב, בין שד' צ'נדלר לנתיב התחבורה הציבורית שחוצה את הוואלי, בסמוך למרכז הבילוי של נורת' הוליווד (North Hollywood Recreation Center). מאז נפתחו מספר מתחמים דומים ברחבי העיר, לרבות בשכונת טרזנה שבמערב הוואלי.

בעירייה ובארגון "Hope of the Valley" (מלכ"ר שמפעיל את מתחם הבתים הזעירים) טוענים שהמתחמים הראשונים זכו להצלחה אדירה: "לא מדובר בפתרון לטווח הארוך, אלא מקום שבו דרי רחוב יוכלו לישון בו לתקופה של ארבעה עד שישה חודשים, תוך כדי שהם מחפשים אחר מקום עבודה ודיור קבוע. כשהם עוברים למקום קבוע, דר רחוב נוסף נכנס במקומם ובכך אנחנו יוצרים מעגל חיובי", הסבירו בארגון.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE