הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
ההסתערות על הקפיטול: בן 21 מקליפורניה נשלח למאסר בפועל
בית המשפט הפדרלי הטיל ארבעה חודשי מאסר על האנטר אמקי, שתועד כשהוא שובר חלונות בבניין הקונגרס. אמקי היה תושב קליפורניה הראשון שנעצר במסגרת חקירת הפרשה, והוא יוכנס לתקופת מבחן ממושכת לאחר שחרורו. בנוסף, הוא יידרש לשלם קנס כספי

צעיר מדרום קליפורניה נשלח היום (שישי) לארבעה חודשים בכלא הפדרלי בעקבות הרשעתו בהשחתת ציוד ממשלתי במהלך ההסתערות על גבעת הקפיטול בתחילת 2020, כך נקבע בבית המשפט הפדרלי בבירת ארצות הברית, וושינגטון די. סי.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


החשוד האנטר אמקי, בעת ששבר מספר חלונות בבניין הקונגרס (צילום: FBI)

 

הנאשם - האנטר אמקי בן ה-21, תושב העיר גלנדורה שבמחוז לוס אנג'לס - חתם על עסקת טיעון, במסגרת הודה בכך ששבר חלונות בבעיטות ובאגרופים במהלך הפלישה האלימה לבית הקונגרס.

לפי משרד המשפטים, אמקי היה אחראי לשבירתם של לפחות 6 חלונות בגבעת הקפיטול - נזק שנאמד ב-2,821 דולר.

 

 

למעשה, אמקי היה תושב דרום קליפורניה הראשון שנעצר במסגרת חקירת הפרשה, כאשר רשויות החוק הפדרליות פשטו על ביתו בגלנדורה ב-13 בינואר.

ב-4 בינואר, קרוב לשנה לאחר ההסתערות על גבעת הקפיטול, אמקי הסכים לחתום על הסדר טיעון ולהודות באשמה. מעבר ל-48 חודשי מאסר בפועל, בית המשפט גם גזר עליו תקופת מבחן בת שלוש שנים. כמו כן, אמקי נדרש לפצות את הממשל הפדרלי ב-2,821 דולר.

 

אירועי ה-6 בינואר (צילום: Getty Images)

 

כזכור, ההסתערות על גבעת הקפיטול אירעה בשישי בינואר 2021. במהלכה תומכי הנשיא לשעבר טראמפ פלשו לבניין הקונגרס במטרה למנוע את אישור ניצחונו של הנשיא ביידן. בין היתר, הם קראו לרצוח פוליטיקאים רבים כגון סגן הנשיא דאז מייק פנס ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, ואף תקפו שוטרים באלימות קשה.

ב-16 החודשים שעברו מאז האירוע החמור, רשויות החוק עצרו יותר מ-800 חשודים בקרוב ל-50 מדינות. למעלה מ-250 חשודים כבר הואשמו בעבירות אלימות כגון תקיפת שוטרים, וב-FBI ממשיכים לחקור את התקרית וסבורים שיהיו מעצרים נוספים בהמשך.

ההסתערות על גבעת הקפיטול אף הובילה להקמת ועדת חקירה בקונגרס. כפי שדיווחנו אתמול, חברי הוועדה החליטו לזמן חברי קונגרס מכהנים למסור עדות - דבר שטרם קרה במהלך החקירה.

חברי הוועדה ביקשו מחמשת חברי הקונגרס הרפובליקניים לשתף פעולה עם החקירה, אולם הם סירבו ועל כן הוחלט לזמן אותם למסור עדות. חמשת חברי הקונגרס הם: מנהיג סיעת המיעוט בבית הנבחרים קווין מקארתי (קליפורניה), ג'ים ג'ורדן (אוהיו), מו ברוקס (אלבמה), אנדי ביגס (אריזונה) וסקוט פרי (פנסילבניה).

כאמור, מדובר בפעם הראשונה שבה חברי קונגרס מכהנים נדרשו למסור עדות בפני חברי הוועדה, ויתכן שאותם חברי קונגרס יפנו לבית המשפט בטענה שלא ניתן לחייב אותם למסור עדות.

 

חברי הקונגרס שזומנו למסור עדות, מימין לשמאל: פרי, ברוקס, ג'ורדן, מקארתי וביגס (צילום: רויטרס / Getty Images)

 

בוועדת החקירה סבורים שחמשת חברי הקונגרס הנחשבים למקורבים לנשיא לשעבר טראמפ מחזיקים ב"מידע קריטי" שעשוי לסייע בחקירה. 

חבר הקונגרס בני תומפסון, דמוקרט ממיסיסיפי ויו"ר הוועדה, התייחס לזימונים שנשלחו לחברי הקונגרס ולאפשרות שהם יבחרו שלא להתייצב בפני הוועדה: "אנחנו מפצירים בעמיתים שלנו לפעול בהתאם לחוק ובהתאם לחובתם הפטריוטית, ולשתף פעולה עם החקירה כפי שמאות עדים נוספים כבר עשו".

כבר בחודש ינואר האחרון, תומפסון שלח מכתב לקווין מקארתי שבו ביקש ממנו למסור עדות לוועדה. בפרט, תומפסון הסביר שהוועדה מעוניינת לשמוע על השיחות של מקארתי עם טראמפ בימים שקדמו למהומות האלימות, כמו גם מספר שיחות טלפון שהתקיימו בין השניים במהלך השישי בינואר.

מקארתי, שצפוי להפוך ליו"ר בית הנבחרים במידה שהמפלגה הרפובליקנית תצליח להשתלט על הבית התחתון של הקונגרס בבחירות בנובמבר, התייחס לזימון הבוקר. לדבריו, הוא לא ראה את הזימון עצמו, אך אמר שהוועדה "אינה מנהלת חקירה לגיטימית, אלא רק מנסה לבצע רדיפה פוליטית".

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE