הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
small beez
שיווק דיגיטלי מבוסס תוצאות
הופכים אותך מעוד עסק למותג מנצח! עם 20 שנות ניסיון
דרושים אנשי מכירות ומנהל פרוייקטורים
לאזור וושינגטון וסן פרנסיסקו, עזרה בדיור
"הביולוגיה מנצחת מגדר" - נשיא האתלטיקה העולמית רומז כי יאסור השתתפות של טרנסג'נדרים במשחקי נשים
האם יש עתיד לנשים צעירות בספורט העולמי? לפי יו"ר איגוד האתלטיקה העולמי, מוכרח להיות להן צ'אנס הוגן, ההחלטה הרשמית צפויה להתקבל ממש בקרוב

נשיא איגוד האתלטיקה העולמית הציע שניתן לאסור על ספורטאים טרנסג'נדרים להתחרות בתחרויות בינלאומיות לנשים, והכריז ש"ביולוגיה גוברת על מגדר".

לורד סבסטיאן קו, נשיא הגוף המנהל של תחרויות אתלטיקה ושדה בינלאומיות, רמז שהארגון עשוי לאמץ דרישות כשירות חדשות שעלולות לגרום לאתלטים טרנסים להיאסר להתמודד מול נשים.

וזאת לאחר שהוא בירך על המהלך של Fina לאסור על טרנסג'נדרים שחוו התבגרות גברית ממשחקי שחייה נשיים.

"אנחנו רואים פדרציה בינלאומית שמצהירה על ראשוניות זו בקביעת כללים, תקנות ומדיניות שהם לטובת הספורט שלה", אמר קו ל-BBC Sport.

"זה כך צריך להיות. תמיד האמנו שהביולוגיה גוברת על המגדר ואנו נמשיך לסקור את התקנות שלנו בהתאם לכך. נעקוב אחר המדע".

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


 

"אנחנו ממשיכים ללמוד, לחקור ולתרום לגוף ההולך וגדל של העדויות לכך שטסטוסטרון הוא גורם מכריע בביצועים, וקבענו דיון על התקנות שלנו עם המועצה שלנו בסוף השנה".

לורד קו, חבר פרלמנט שמרני בבית הנבחרים הבריטי, כבר הציב גבולות לספורטאים טרנסים כנשיא האתלטיקה העולמית, ודרש שרמות הטסטוסטרון יהיו מתחת לחמישה ננומול לליטר (5nmol/L) כדי להיכנס לתוך תחרות נשים.

בשנת 2021, הוועד האולימפי הבינלאומי אמר שכל ענף ספורט צריך לקבוע את ההחלטות שלו לגבי האם לספורטאים טרנסג'נדרים יהיה יתרון לא פרופורציונלי, מה שגרם לגל של הגבלות על ספורטאים טרנסים.

ביום שני הודיעה ליגת הרוגבי הבינלאומית (IRL) כי היא תאסור על גברים ביולוגיים להתמודד מול נשים "עד להשלמת מחקר נוסף".

ה-IRL, שציטט את פסק דינו של הוועד האולימפי, אמר כי בתור ליגת ספורט פיזית, יש לה "אחריות לאזן את זכותו של הפרט להשתתף - עקרון ותיק של ליגת הרוגבי מיום הקמתה - נגד סיכון נתפס למשתתפים אחרים, וכדי להבטיח לכולם מקום הוגן".

המשמעות של ההחלטה היא שספורטאיות טרנסיות ייאסרו מגביע העולם הקרוב של ליגת הרוגבי לנשים באוקטובר ונובמבר.

בסוף השבוע קבעה הפדרציה הבינלאומית לשחייה (FINA), הגוף המנהל של תחרויות שחייה בינלאומיות, כי יש למנוע מכל ספורטאי שעבר את מחזור ההתבגרות הגברי מלהתחרות במירוצי נשים.

עוד נאמר כי ספורטאים כאלה שומרים על "יתרון ביצועי יחסי על פני נקבות ביולוגיות", אפילו לאחר טיפול תרופתי להפחתת טסטוסטרון.

לורד קו, שהיה בבודפשט כאורח של Fina ביום שני, אמר: "תמיד ניסינו למצוא דרך ניתנת לנווט. לא רצינו להטיל סטיגמה... אבל כשהרגע מגיע, אם זה שיפוט בין הכלה להוגנות, תמיד ניפול לצד ההוגנות - זה מבחינתי לא ניתן למשא ומתן".

בעוד שהתקנות נמצאות כעת בבדיקה, הוא הוסיף כי "שלמות ספורט הנשים היא ממש ממש חשובה כאן, ולא יכול להיות שדור של נערות צעירות חושב שאין להן עתיד בספורט".

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE