הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
מושלת ניו יורק רכשה בדיקות קורונה מאחד מתורמי הקמפיין שלה - ושילמה כמעט כפול מקליפורניה
האמפייר סטייס והמדינה המוזהבת רכשו בדיקות של אותה חברה - אלא שהראשונה שילמה 12.25 דולר לאחת, ואילו השנייה רק 6.75. "חייבים לחקור את זה"

דוח שפורסם לאחרונה מראה כי ניו יורק שילמה סכום גדול מתקציב המדינה עבור בדיקות קורונה אשר נרכשו מאחד מתורמי הקמפיין של המושלת קת'י הוקול - מה שגרר ביקורת חריפה נגדה. 

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


(צילום: Shutterstock)

 

ה'טיימס יוניון' דיווח כי קליפורניה רכשה בדיקות קורונה מהירות מתורם בולט של הוקול, ושילמה 45 אחוזים פחות ממדינת ניו יורק, אז בחורף שעבר כאשר גרסת האומיקרון החלה להתפשט באגרסיביות. האמפייר סטייס יכלה לחסוך 286 מיליון דולר אם היא הייתה משלמת את אותו המחיר בקליפורניה.

על פי הרישומים שהושגו, הממשל של הוקול רכש 52 מיליון בדיקות Carestart, שיוצרו על ידי חברת AccessBio מניו ג'רזי, תמורת 637 מיליון דולר. כלומר, כל בדיקה הייתה שווה ל-12.25 דולר, כמובן על חשבון משלם המיסים. 

אך במקום לקנות ישירות מהחברה AccessBio, כפי שקליפורניה עשתה, ניו יורק ביצעה את העסקה דרך חברת הפצה Digital Gadgets LLC מניו ג'רזי. אותה חברה נמצאת בבעלות משפחה עשירה מניו יורק, אשר תרמה כמעט 300,000 דולר לקמפיין של הוקול.

עם פרסום הדוח, היריב הרפובליקני של הוקול, לי זלדין - אשר מתמודד על תפקיד המושל, תקף: 

"הקמפיין של קת'י הוקול מקבל 300 אלף דולר מתורם, ואז יש סיבוב ועקיפה של חוקי התחרות של ניו יורק, ובסופו של דבר הם מסכימים לחוזה של למעלה מ-600 מיליון דולר ומשלמים יותר מפני שניים מהתעריף המקובל", אמר זלדין ביום שישי.

"הגישה של הוקול לעבודה הזו, אפילו אנדרו קואומו לא היה חושב על זה. זה חוצה כל מיני קווים, וחייבים לחקור את זה. יש כל כך הרבה היבטים לעסקה הזו שנעשה על סך 600 מיליון דולר, שממש לא הייתי חותם עליה".

דובר חברת Digital Gadgets LLC אמר לעיתון כי המחיר ששילמה מדינת ניו יורק "היה מאוד תחרותי באותה תקופה", למרות שקליפורניה שילמה 6.75 דולר בלבד לבדיקה, זאת על ידי פנייה ישירה לספק.

לטענת חברת ההפצה, ניו יורק שילמה יותר בגלל "הגודל ותאריך ההזמנה, מה שסיכן מאות מיליון דולרים בעלויות הון כדי לבצע הזמנה בסדר גודל כזה, כולל עלויות של מיליוני דולרים למטוסי שכר וכיסוי שעות נוספות של עובדים במהלך חג המולד, ולעמוד בדרישת המדינה לבדיקות עם תאריך תפוגה מורחב".

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE