הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
דרושים אנשי מכירות
באזור סן פרנסיסקו וסן חוזה, עזרה בדיור
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
בתום שבועיים במנוסה: נעצר המוח מאחורי פרשיית השחיתות מהגדולות בצבא ארה"ב - רגע לפני שעלה על טיסה לרוסיה
'לאונרד השמן' נמלט מביתו בסן דייגו, חצה למקסיקו והגיע לוונצואלה - שם נעצר בשדה התעופה, רגעים לפני שהיה אמור לטוס לאירופה. "אם היה מגיע לשם - הרוסים לא היו מסגירים אותו אלינו"

'לאונרד השמן', מי שאחראי לאחת מפרשיות השוחד הגדולות ביותר בצי האמריקאי, נתפס בוונצואלה לאחר שבועיים מנוסה ממעצר בית, כאשר מטרתו הייתה להגיע ליעד בו הרשויות האמריקאיות לא יוכלו לעצור אותו. 

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


 

לאונרד גלן פרנסיס שבר את צמיד המעקב שהיה על הקרסול שלו ונמלט מביתו בסן דייגו, בו שהה במעצר, ב-4 בספטמבר. על פי גורמים רשמיים, הוא חצה את הגבול למקסיקו, נסע לקובה ואז לוונצואלה - שם, כאמור, הוא נעצר בשדה התעופה הבינלאומי סימון בוליבר. כעת הוא בחזקת רשויות המשפט עבור הליך ההסגרה. 

על פי הפרטים שמסר מנכ"ל האינטרפול בוונצואלה, קרלוס גארטה רונדון, פרנסיס תכנן לנסוע לרוסיה - מקום בו אין סיכוי שהרשויות האמריקאיות יוכלו לעצור אותו. 

גרג רינקי, עורך דין לשעבר בצבא ארצות הברית, אמר כי הוא מאמין שפרנסיס "ניסה להשתמש בכמה מדינות כדי לצאת מתחום השיפוט של שירות המרשלים האמריקאים… זה נראה כאילו תפסו אותו בדיוק בזמן. אם הוא היה מגיע לרוסיה, אני לא מאמין שהרוסים היו מסגירים אותו אלינו".

על אף שבין ונצואלה לארצות הברית יש הסכם הסגרה, הממשלה האמריקאית עלולה לעמוד בפני אתגר כדי להחזיר את העבריין הנמלט לאדמתה. ממשל ביידן לא מכיר בממשלה הסוציאליסטית של הנשיא ניקולס מדורו, אין לו שגרירות במדינה והוא הטיל סנקציות כבדות שהחמירו עוד יותר את היחסים בין המדינות. כך ששיתוף פעולה של רשויות אכיפת החוק בין שתי המדינות, הוא נדיר. 

המעצר של פרנסיס התרחש ביום שבו הוא היה אמור לקבל את גזר הדין בבית המשפט הפדרלי בקליפורניה, בגין פרשיית שוחד גדולה, בה התובעים הרשיעו 33 מתוך 34 נאשמים, ביניהם כ-25 קצינים של חיל הים. 

 

 

'לאונרד השמן' הודה באדמה בשנת 2015 והורשה להישאר במאסר בית כדי לקבל טיפול רפואי. בעודו ניהל חברה קבלנית צבאית בסינגפור, הוא הואשם בכך שהציע שירותים של עובדי מין, כמו גם ארוחות מפוארות שעולות אלפי דולרים, כדי להשיג מידע פנימי, כוח והשפעה מהצבא האמריקאי. 

קציני חיל הים קיבלו מתנות יוקרה כמו יין, סיגרים קובניים וסכומי כסף במזומן. בתמורה, הם חשפו מידע מסווג, ואף בחלק מהמקרים הפנו כלי שיט צבאיים לנמלים מסויימים בהם החברה של פרנסיס, Glenn Defense Marine Asia, יכלה לגבות תעריפים ועמלות מזויפות.

'לאונרד השמן' והחברה שלו, שסיפקו לספינות הצי באוקיינוס השקט מזון, דלק ומים, מואשמים בחיוב יתר של הצי בכמעט 35 מיליון דולר. 4% לא
96% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE