הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
מאסר ממושך בכלא הפדרלי לתושב מרילנד שפרץ לגבעת הקפיטול ב-6 בינואר
שופט בית המשפט הפדרלי בבירת ארצות הברית אומנם אמר שהתביעה לא עשתה מספיק כדי להוכיח שהנאשם תקף שוטרים, אך הוא הורשע בעבירות אחרות והשבוע נידון ל-42 חודשי מאסר בפועל

תושב מרילנד שתואר בבית המשפט כ"אגרסיבי וחסר מעצורים" נידון השבוע ל-42 חודשים בכלא הפדרלי, בעקבות מעורבותו בפריצה האלימה לגבעת הקפיטול שאירעה ב-6 בינואר 2021.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


דניאל אגווט

 

דניאל אגווט בן ה-59, תושב העיר אוקלנד שבמרילנד, נידון לעונש המאסר בפועל ע"י בית המשפט הפדרלי בוושינגטון די.סי.

אגווט הורשע בשבע עבירות חמורות, אך השופט בתיק - כריסטופר קופר - קבע כי התביעה "לא הצליחה להוכיח שהנאשם תקף שוטרים או פעל באלימות כלשהי".

ולמרות זאת, השופט לא חסך במילים כאשר גזר את דינו של אגווט: "ראיתי לא מעט מקרים [הקשורים להסתערות על גבעת הקפיטול], ואני סבור שאתה אחד מהמתפרעים המרכזיים שהיו. אני חושב שאתה היית חלק מקבוצה ראשונה שפרצה לגבעת הקפיטול ולאחר מכן ניסית לקרוא לאנשים נוספים להצטרף אליך", אמר.

 

תומכי טראמפ יורים גז מדמיע לעבר שוטרי הקפיטול (צילום: Getty Images)

 

כזכור, ההסתערות על גבעת הקפיטול אירעה בשישי בינואר 2021 - כשבועיים לסיום הקדנציה של דונלד טראמפ. במהלכה, תומכיו של הנשיא לשעבר פלשו לבניין הקונגרס במטרה למנוע את אישור ניצחונו של הנשיא ביידן. בין היתר, הם קראו לרצוח פוליטיקאים רבים כגון סגן הנשיא דאז מייק פנס ויו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי, ואף תקפו שוטרים באלימות קשה.

בדומה לנאשמים אחרים, אגווט ניסה לטעון כי נפל קורבן לשקריו של הנשיא דאז - דונלד טראמפ - והם אלו שגרמו לו לפרוץ לקונגרס: "אני לא קונה את זה לרגע, אני פשוט לא קונה שהאפשרות היחידה שהייתה לך הייתה ללכת שבי אחר דונלד טראמפ ולפרוץ לגבעת הקפיטול", אמר השופט.

גזר הדין של אגווט הגיע כיומיים בלבד לפני שטראמפ פרסם פוסט ברשתות החברתיות, בו הזהיר כי הוא עתיד להיעצר ע"י רשויות החוק כבר בשבוע הבא.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE