הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
נתונים טרגיים: אחד מכל חמישה צעירים בקליפורניה מת ממנת יתר של פנטניל
ארצות הברית בכלל והגולדן סטייט בפרט נמצאות במשבר עמוק שמזמן יצא משליטה, שכן מאז שנת 2017 כמות מקרי המוות הקשורים לאופיואיד הסינטטי הרצחני זינק ב-1,027%

המצב העגום בקליפורניה בא לידי ביטוי בנתונים הטרגיים, לפיהם אחד מכל חמישה מקרי מוות של צעירים בגילאי 15 עד 24 קשור למנת יתר של פנטניל. 

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


(צילום: AP)

 

מנת יתר של סמים הורגת כעת פי שניים עד שלושה יותר אנשים מאשר תאונות דרכים - כך על פי נתונים שנאספו על ידי קבוצת הייעוץ California Health Policy Strategies. 

במספרים, מאז שנת 2017, מקרי המוות הקשורים לאופיואיד הסינטטי והקטלני, אשר חזק פי 50 מהרואין - זינקו במספר בלתי נתפס של 1,027%. 

המשבר שנמצא אל מול עניינו מסן פרנסיסקו ועד לוס אנג'לס, מחייב את הממשל המדיני והפדרלי לחפש פתרונות. השנה, מושל קליפורניה גווין ניוסום הציע להקצות 172 מיליון דולר נוספים עבור פרויקט להפצת נלוקסון, תרופה נגד מנת יתר.

אבל מומחים ממשיכים להזהיר כי יש צורך בפעולות נוספות מלבד הנגשת הנוגדן לפנטניל, וכי השפעות המשבר צפויין להימשך עוד שנים רבות. 

"גם אם נעשה הרבה דברים נכונים דרך המדיניות, תהיה לנו כמות נכבדת של מקרי מוות בשנים הקרובות", אמר קית' האמפריז, מומחה למדיניות סמים ופרופ' באוניברסיטת סטנפורד. 

כידוע, סן פרנסיסקו ספגה מכה קשה במיוחד, כאשר אדם אחד מת ממנת יתר בכל 10 שעות בממוצע. העירייה ראתה 200 מנות יתר בשלושה החודשים הראשונים של השנה, לעומת 142 באותם חודשים בשנה המקבילה. 

העיר נקטה בגישת ענישה כדי לטפל בבעיית הסמים, אבל בחודש שעבר, מומחה אמר לעיתון ה'גרדיאן' שהדרך הזו לא מועילה ואף רק מגבירה את הסיכון להגיע למנת יתר.

כמו כן, באפריל האחרון ניוסום הדמוקרטי הנחה את סיירת הכביש המהיר של קליפורניה ואת המשמר הלאומי לעזור לסן פרנסיסקו להתמודד עם בעיית הפנטניל הרצחני.

 

 

17% לא
83% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE