הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
משבר ההומלסים: קליפורניה תסייע לאלפי דרי רחוב להיכנס לדיור קבוע
המדינה המוזהבת אישרה תקציב של יותר מ-80 מיליון דולר כדי לסייע להומלסים המתגוררים במאהלים לעבור לדירות קבועות. המושל: "נמשיך לפעול בחמלה"

הרשויות בקליפורניה אישרו להעביר כ-81 מיליון דולר לטיפול במשבר ההומלסים שפוקד את המדינה, כך נמסר השבוע מלשכת המושל, גאווין ניוסאם.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: AP)

 

לפי ההודעה, הכספים יועברו ל-11 רשויות מקומיות ו-12 פרויקטים גדולים שמתנהלים ברמת המדינה. מטרת הפרויקט היא לאפשר ל-2,700 הומלסים לעזוב את המאהלים שבהם הם מתגוררים כעת, ולעבור לדיור קבוע.

"לכולם מגיע מקום בטוח ונקי כבית. כמדינה, נמשיך לפעול בחמלה כדי לעזור לאלפים לעזוב את המאהלים ולהיכנס לבתים", מסר המושל.

התקציב מגיע מקרן ייעודית שנפתחה בדיוק למטרה זו - העברת הומלסים ממאהלים לדירות. בלשכת המושל הסבירו כי הקרן מסייעת לערים גדולות וקטנות, ונועדה לספק פתרון ברמת המדינה למקרים שבהם הרשויות המקומיות מתקשות לטפל בבעיה.

 

מאהל אוהלים בלוס אנג'לס, מוקדם יותר השנה (צילום: Getty Images)

 

מחקר שפורסם לאחרונה מצא ממצאים מדאיגים למדי: אוכלוסיית ההומלסים בקליפורניה הולכת ומזדקנת, ודרי רחוב רבים הם בני מיעוטים. כמו כן, המחקר מצא כי בניגוד לטענה לפיה הומלסים רבים מגיעים לקליפורניה כשהם כבר מוגדרים כדרי רחוב, רוב ההומלסים במדינה דווקא התגוררה בה לפני שנקלעו לקשיים.

ממצא מדאיג נוסף הוא כמות ההומלסים במדינה: כ-171 אלף. מדובר בקרוב לשליש מסך דרי הרחוב בארצות הברית, על אף שקליפורניה מהווה רק 12% מאוכלוסיית ארה"ב.

שלא במפתיע, מחברי מחקר זה קישרו בין משבר ההומלסים למשבר הדיור: "התוצאות מאששות את מה שאנחנו יודעים כבר שנים רבות", מסביר מרגו קושל, אחת החוקרות, "יותר מדי תושבי קליפורניה נקלעים למצב של מגורים ברחוב בגלל שהם לא מסוגלים לממן את שכר הדירה".

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE