מסתבר שהמשקה שאתם בוחרים לשתות בבוקר – אומר הרבה עליכם. או לפחות כך מתיימר לקבוע מחקר חדש שבדק את האישיות לפי אוהבי הקפה לעומת אוהבי המאצ'ה.
2,000 מבוגרים אמריקאים השתתפו בסקר, כאשר 1,000 שותים קפה בבוקר ו-1,000 שותים מאצ'ה. המחקר בדק ומצא מספר הבדלים באישיות ובאורח החיים של המשתתפים, וגם כמה קווי דמיון מפתיעים.
![](https://nuhomecrm.s3.amazonaws.com/hebrewnews/5bd93ecf-62cc-4abd-8329-f426f01c7605.jpg)
אם אתם שותים מאצ'ה בבוקר, יש סיכוי גבוה יותר שאתם כאלה שאוהבים להתעורר מוקדם (54%), מעדיפים להיות בחוץ (26%), נמצאים באיזון טוב בין אדם מופנם למוחצן (46%) ומתארים את עצמכם כ'הרפתקנים' (29%).
אנשי הקפה אוהבים ללכת לישון מאוחר (53%), מעדיפים לבצע פעילויות בתוך הבית, כמו צפייה בסרטים (38%), ויש סיכוי גבוה יותר שאתם אנשים מופנמים (42%).
ארבעה מתוך חמישה, כלומר 81%, משתי הקבוצות מתאמנים על בסיס קבוע, אם כי אלה ששותים מאצ'ה נוטים להתאמן בתדירות גבוהה יותר – ארבע פעמים בשבוע, בהשוואה לשלוש.
כשזה מגיע לאסטרולוגיה, רוב אוהבי המאצ'ה הם סימני אש – כמו טלה, אריה וקשת (27%) או מזלי מים, כמו סרטן, עקרב ודגים (26%). אנשי הקפה הם לרוב מקושרים למזלות אדמה, כמו שור, בתולה וגדי, או מזלות מאזניים – כמו דלי ותאומים.
למרות הבדלים רבים ביניהם, שותי האמצ'ה והקפה מאוד אוהבים להכין לעצמם את המשקה שלהם – 74% משותי הקפה ו-66% משותי המאצ'ה.
כמו כן, נמצא כי לאוהבי הקפה לוקח פחות זמן להגין את המשקה שלהם. אבל בעוד שהכנת המאצ'ה לוקחת בממוצע יותר זמן, החברים בקבוצה הזאת מדווחים כי הפעולות היומיות – כמו מקלחת וצחצוח שניים, היא מהירה יותר.