רוצח סדרתי קנדי שפיתה למעלה מ-25 קורבנות לחוות החזירים המבודדת שלו נמצא על סף מוות לאחר שהותקף בבית הכלא, כך מסרו גורמים רשמיים.
רוברט פיקטון, בן ה-74, שהה ביחידה מופרדת בכלא פורט-קרטייה תחת אבטחה מקסימלית, כאשר נחבט בראשו בעזרת ידית מטאטא שבורה ביום ראשון בערב, כך דיווח ה"וונקובר סאן".
נכון ליום שלישי, פיקטון במצב אנוש ולא צפוי לשרוד. התוקף בן ה-51 של פיקטון - ששמו לא פורסם - היה בבידוד בעבר בגין תקיפות קודמות של אסירים אחרים, מסר מקור אחר.
"הבטיחות והאבטחה של המוסד הם מעל הכל וחקירה של מה התרחש בדיוק מתנהלת כעת", מסרו בשירות הכליאה הקנדי.
פיקטון הואשם ברצח של כ-27 נשים. כאשר בסך הכל, החוקרים מצאו DNA מכ-33 נשים - רבות מהן עובדות מין שנעלמו ממרכז העיר ונקובר בשנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000.
פיקטון גם התרברב פעם אחת בפני שוטר סמוי כי הוא רצח לא פחות מ-49 נשים.
שמועות על חוות החזירים של פיקטון הסתחררו בוונקובר במשך שנים לפני שנעצר לבסוף ב-2002 - לאחר המעצר, הרשויות ספגו ביקורת על כך שבהתחלה לא התייחסו ברצינות למבול הנעדרות והשמועות.
"החדשות האלה בעצם נותנות לי מעגל סגירה", אמרה סינתיה קרדינל, שאחותה ג'ורג'ינה פאפין הייתה אחת הקורבנות של פיקטון.
"היו לי את כל הרגשות האלה. אני יודעת שזו ג'ורג'ינה. ואני יודעת שהיא מאושרת", הוסיפה וכינתה את הפגיעה בפיקטון "קארמה".