הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
עסקת דיסני פוקס הושלמה: אלפי עובדים צפויים להיות מפוטרים
העסקה בשווי של 71 מיליארד דולר נחתמה, והיא צפויה לשנות את עולם המדיה, ולהזניק את שירות הסטרימינג של החברה, דיסני פלוס

דיסני סגרה עסקה בשווי של 71 מיליון דולר לרכישת עסקי הבידור של פוקס, צעד שצפוי לטלטל את צמרת עולם התקשורת. בין שאר הדברים, העסקה סוללת את דרכה של דיסני להשקת שירותי הסטרימינג שלה, דיסני פלוס, שצפוי להיות מאוחר יותר השנה. העסקה צפויה להוביל בין השאר גם לפיטורים המוניים, בשל הכפילות בצוותי ההפקה של פוקס ושל דיסני.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


העסקה נחתמה, ועולם המדיה צפוי לעבור זעזוע (צילום: Shutterstock)

על ידי קניית הסטודיו שעומד מאחורי אקס מן ומשפחת סימפסון, דיסני רוצה להתחרות בחברות טכנולוגיה כגון אמזון ונטפליקס על מקום בעין הציבור - ועל כסף, כמובן. דיסני זקוקה לסדרות ולסרטים טובים כדי לשכנע את הקהל האמריקני לשלם לעוד שירות סטימינג. לשירות שלה יש כבר תכנים קלאסיים של דיסני, סטאר וורס, פיקסאר, החבובות וכמה דמויות של מארוול. כעת החברה יכולה להוסיף לארסנל שלה גם את אקס מן ודדפול, יחד עם תכניות שמשודרות בערוצי פוקס ונשיונל ג'אוגרפיק.

העסקה תאפשר לדיסני להגביר את השליטה בתכניות טלויזיה וסרטים מהשלב הראשון של יצירת התוכן ועד הפצתו באמצעות ערוצי הטלויזיה, אולמות הקולנוע, שירותי סטרימינג וכל דרך אחרת שבה הציבור צורך תוכן. דיסני תקבל מידע רב ערך על הלקוחות שלה ועל הרגלי הצפייה שלהם, שיכול לסייע לה למכור פרסומות.

חברות כבלים וטלקום רוכשות את החברות שמייצרות תכניות טלוויזיה וסרטי קולנוע כדי לשנות את מפת עולם המדיה. למרות שספקיות אינטרנט כגון AT&T וקומקסט שולטות בגישה הישירה של הלקוחות שלהם לרשת בדרך שבה אמזון, יוטיוב ונטפליקס לא יכולות לשלוט, הן עדיין מאוימות מעלייתם של שירותי הסטרימינג.

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE