Low Office Of Yoni Weinberg
מתמחים בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח
Wintorium Windows & Doors
דרושים אנשי מכירות לחברת חלונות
עם או בלי ניסיון, רציניים ובעלי מוטיבציה גבוהה, תנאים מעולים, הדרכה אישית, משכורת גבוהה+ אחוזים
Wintorium Windows & Doors
דרושים אנשי מכירות לחברת חלונות
עם או בלי ניסיון, רציניים ובעלי מוטיבציה גבוהה, תנאים מעולים, הדרכה אישית, משכורת גבוהה+ אחוזים
Premium Remodeling
נמאס לכם לשבת בבית? לחברת הום אימפרובמנט איכותית דרושים אנשי מכירות
עם ניסיון מעל שנה בתחום, אווירה מקצועית ומשפחתית
My Party Production
תכנון, עיצוב והפקת אירועים
אנו נשמח להפיק עבורכם את אירועי היוקרה המוצלחים ביותר
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
Visa To America
אנחנו נסייע לכם בכל מצב להישאר חוקיים בתקופת ה COVID19 ולאחריה
בכל ענייני הגירה בכל שעה אנחנו פה לסייע, משרד עו"ד שמטפל בכל סוגי הבקשות
הטבעית ביותר: טחינה יחודית מגיעה לקהילה בארה"ב הישר מישראל
מאכלים ישראלים הם הנחמה הגדולה של כל ישראלי בארה״ב. בעוד שאפשר למצוא הרבה מוצרים מסתובבים ברשתות, לא פשוט למצוא את האיכותיים ביניהם. לגבי טחינה, תנו לנו לסדר אתכם עם המשובחת והטעימה ביותר שיצא לכם לטעום. כל השפים הגדולים בארץ כבר התאהבו מזמן

נראה כי כל הישראלים החיים בארה״ב יכולים להסכים שלמצוא אוכל מהארץ, כלומר אוכל ישראלי טוב ואיכותי, זו אולי אחת הנחמות הטובות ביותר עבורם.

הטעם הזה שיש רק בארץ גורם לנו, הישראלים, להרגיש קצת יותר קרובים לבית, לישראליות שבנו. מעבר לזה, לרוב האוכל הישראלי פשוט יותר טעים.

סאלים בייקר, יבואן טחינה ״אל ארז״, הרגיש שהגיע הזמן לעשות משהו בנידון והחל לייבא את הטחינה הטובה ביותר בישראל. לפני יותר מ-10 שנים בייקר נתקל באחת התוכניות של ״כלבוטק״ עם רפי גינת שעסקה בטחינה. נראה שאין עוררין על אמינות התחקירים של רפי גינת, הם מלחיצים במיוחד אבל ניתן לסמוך עליו. 

בתוכנית המדוברת הראו מספר טחינות ממש לא טובות, עם כל המרכיבים שאף אחד מאיתנו לא היה רוצה להכניס לגופו, ולעומת זאת ציינו טחינה אחת שהיא טבעית לחלוטין, ללא הרבה מלח, עם רכיבים מדויקים לטחינה, כזו שגרמה לבייקר להתאהב ולייבא איתו חזרה לארה״ב.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים
טחינה בריאה מרכיבים טבעיים בלבד. צילום: חיים יוסף

 

סאלים חי בארה״ב כבר 24 שנים, וכיום מתגורר בלוס אנג'לס. הוא מייבא הרבה מוצרים ישראלים, אך אחד המוצרים שהוא אולי הגאה בו ביותר זה טחינה ״אל ארז״.

כך למעשה הגיע בייקר אל משפחת זהר, הבעלים של מפעל הטחינה בארץ. ג׳וליה זהר היא בעלת החברה מאז שבעלה, אסעד, נפטר בשנת 2003, ומנהלת את העסק בעזרת ילדיה. יוסף זהר מתפקד כמנכ״ל החברה ואילו אילנה זהר עוסקת בשיווק. 

מפעל החברה נמצא בארץ ומשם הם משווקים לשווקים בארץ ובעולם. פרט מעניין, נראה כי השפים הגדולים ביותר בארץ בחרו כבר מזמן להשתמש בטחינה זו, שכן היא טבעית, איכותית ובעלת מרקם ייחודי, נתונים חשובים ביותר המשפיעים על הטעם הסופי של מנות השפים. 

 

עוברת 14 שלבים כדי להגיע למרקם באיכותי ביותר ויוצא הדופן.  מפעלי טחינה ״אל ארז״

 

הפעילות של טחינה ״אל ארז״ החלה אי שם בשנות ה-90, כשאסעד חשב על הרעיון והקים את העסק. "היה לו חזון גדול. החלום שלו היה לייצר טחינה אמיתית, אז הוא התחיל מאפס ואנחנו גדלנו לתוך העסק,״ מספרת אישתו. באותה תקופה לא היו מפעלים מיוחדים עבור ייצור טחינה, אסעד הרגיש את הצורך ופתח אחד כזה.

טחינה ״אל ארז״ היא מהמשובחות בשוק ולא בכדי. את השומשום עצמו הם מייבאים במיוחד מאתיופיה, הידועה בשומשום משובח ביותר. כאשר מגיע למפעלי החברה בנצרת, השומשום עובר 14 שלבים ייחודיים היוצרים טחינה עם מרקם יוצא דופן וטעם כל כך משובח וישראלי שכולנו צמאים לו. יותר מזה, הטחינה מכילה גם את קליפת השומשום, מה שנותן כמות גבוהה יותר של סידן וויטמינים ההופכת אותה לבריאה עוד יותר.

 

תודו שזה עושה לכם חשק. כרובית בתנור עם טחינה ״אל ארז״. צילום: חיים יוסף

 

כל גל של סחורה שמגיע מהארץ הנה, בחסות סאלים, נבדק ע"י וכפי שזה נראה, הם התאהבו ממזמן. הטחינה משווקת בארה״ב כמעט לכל איזור באמריקה, מקליפורניה לניו-יורק ומה שבאמצע. כיום רוב השיווק נעשה במשלוחים עד לבית העסק או לאדם פרטי. הרבה מאפיות ומסעדות, בעיקר ישראליות, אך ממש לא רק, כבר משתמשות בטחינה הזו ולא מוכנים להחליפה באף אחת אחרת. בקרוב היא תגיע גם למדפי הסופרים הגדולים, הישראלים כמו גם האמריקאים. 

אז אם עדיין לא ניסיתם, אתם ממש מפסידים וכדאי שתמהרו לשים את ידכם על הטחינה המשובחת. כי לא רק חומוס עושים באהבה, וטחינה טובה ומשובחת גם היא יכולה לנחם את הנשמה.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE