Republic Floor
דרושים מנהלי אזורים לחברת ייצור והפצה
משכורת בסיס גבוהה, עמלות, רכב, חבילת הטבות נדיבה הכוללת ביטוח בריאות
EllEve Med Spa
הסרת שיער בלייזר, טיפולי פנים, בוטוקס ועוד
מרכז לטיפולי אסתטיקה במחירים מדהימים
EllEve Med Spa
הסרת שיער בלייזר, טיפולי פנים, בוטוקס ועוד
מרכז לטיפולי אסתטיקה במחירים מדהימים
Emil Rent a Car
אמיל השכרת רכב
השכרת רכבים בכל ארה"ב החל מ- $450 לחודש. רכבים חדשים
Cash 4 Less
פריטת צ'קים ללקוחות פרטיים ועסקיים
פריטה מיידית, אחוזים הכי נמוכים בשוק וללא הגבלת סכום
National Hardwood Flooring
מתמחים פרקטים, רצפות עץ ומדרגות
התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר המשתלמת ביותר
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת עם הרכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
לשכות האבטלה בארה"ב מזהירות: שינוי בהטבה השבועית עלול ליצור כאוס בירוקרטי
על רקע הדיווחים לפיהם בכוונת הסנאט לצמצם את ההטבה השבועית מ-600 דולר ל-200 דולר, ובהמשך לעבור להטבה בגובה 70% מההכנסה, לשכות האבטלה חוששות מעומסים כבדים, בדומה למה שנרשם בראשית המשבר. חברת קונגרס מפלורידה: "אנשים עדיין מחכים לקבל את ההטבה הראשונית, השינויים רק יוסיפו חסמים בירוקרטיים"

בקונגרס עדיין מגבשים את הפרטים הסופיים של חקיקת החירום הבאה, אך כבר עתה ברור כי השינוי הצפוי בהטבת האבטלה יגרום לכך שרבים ייאלצו להמתין שבועות, ויתכן שאפילו חודשים, כדי לקבל את הסיוע הממשלתי השבועי.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

בניו אורלינס נערכה הפגנה ברכבים הקוראת להאריך את התוספת השבועית לדמי האבטלה (צילום: AP)

 

הסיבה לכך פשוטה: בראשית המשבר, כאשר חקיקת החירום הראשונה אושרה, בקונגרס חשפו תוספת לדמי האבטלה, בגובה 600 דולר. חשוב להבהיר כי סכום זה מתווסף לסכום הרגיל שמקבלים (שמשתנה בהתאם לרמת ההכנסה הקודמת, ולמדינה שבה אתם חיים). כך למשל, תושב קליפורניה שהגיש בקשה לקבלת דמי אבטלה, ונקבע לו תשלום שבועי בגובה 450 דולר (הסכום המקסימלי במדינה), בפועל הוא קיבל 1,050 דולר בשבוע. 

אלא שכעת, בחקיקת החירום הבאה ההטבה צפויה לרדת מ-600 דולר ל-200 דולר. מצד אחד, ניתן להבין את המהלך, שכן ההטבה הייתה כה גבוהה שרבים העדיפו להישאר מובטלים מאשר לחזור למעגל העבודה. אך מאידך, קיים חשש שהשינוי המשמעותי יגרום לעיכובים בהעברת דמי האבטלה.

היות שלשכות האבטלה השונות מנוהלות ע"י המדינות (ולא הממשל הפדרלי), הן נאלצו להתאים את המערכות שלהן לקביעת הקונגרס (זו אחת הסיבות לעומסים העצומים שנרשמו בלשכות האבטלה בראשית המשבר). כאמור, כעת קיים חשש שהשינויים הנוספים יביאו שוב לכאוס מוחלט.

 

אילוסטרציה (צילום: AP)

 

אנה אסקמני, חברת קונגרס מפלורידה (דמוקרטית שמייצגת את אזור אורלנדו), הסבירה כי תושבים רבים במדינתה טרם קיבלו את ההטבה השבועית של 600 דולר: "המחשבה שאנחנו נבצע שינויים גדולים במערכת, שכדי לבנות אותה נדרשו חודשים ארוכים ושהיא עדיין לא מושלמת, מפחידה אותנו. בסופו של דבר, השינויים שיעלו מהחקיקה רק יוסיפו חסמים בירוקרטיים לאותם אנשים שזקוקים לסיוע. במקביל, הם עדיין יצטרכו לשלם חשבונות ושכר דירה", היא אמרה.

הדמוקרטים, מצדם, מעוניינים שההטבה השבועית תישאר בגובה 600 דולר, אך, כאמור, הרפובליקנים מתנגדים לכך בתוקף. יתרה מכך, הרפובליקנים מעוניינים לבצע מהלך כפול להורדת ההטבה: השלב הראשון כבר הוצג, והוא יבוא לידי ביטוי באמצעות הורדת ההטבה מ-600 דולר ל-200 דולר - הטבה שתישאר עד חודש ספטמבר, כולל.

ככל הנראה, בחודש אוקטובר יבוצע השינוי השני, בו ההטבה תשונה מסכום קבוע לסכום שלא יעלה על 70% מההכנסה של מגיש הבקשה (בטרם איבד את משרתו). ראוי להדגיש בשנית כי על אף שישנם חילוקי דעות על רקע אידיאולוגי, ישנם גם מכשולים טכנולוגיים כפי שהוצגו ע"י חברת הקונגרס אסקמני.

ברט קרו, דובר מחלקת התעסוקה של אוהיו, ניסה להסביר: "הטבה שבועית לא קבועה, כזו שתתבסס על גובה ההכנסה המדווחת של מגיש בקשה, תדרוש מאיתנו הרבה זמן כדי ליצור מערכת שתחשב את ההטבה עבור מאות אלפי תושבים".

לדעת רבים, בעיה נוספת היא לוח הזמנים הצפוף (ההטבה כבר הסתיימה בלא מעט מדינות, לרבות קליפורניה וניו יורק, ותסתיים בכל השאר ביום שישי). סוגיה זו מעוררת זעם רב, בייחוד כאשר נזכרים שהדמוקרטים כבר אישרו את חקיקת החירום בחודש מאי, ואילו הסנאט הנשלט ע"י הרפובליקנים התמהמה במהלך כל חודש יוני ורוב החודש הנוכחי.

YOU MIGHT ALSO LIKE