LSAS Attorneys
משרד עו"ד המתמחה בטיפול בהבראה כלכלית, הסדרי חובות ומחיקת חובות
עובדים בשיתוף פעולה עם משרד עו"ד בישראל
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Emil Rent a Car
אמיל השכרת רכב
השכרת רכבים בכל ארה"ב החל מ- $450 לחודש. רכבים חדשים
Law Office Of Yoni Weinberg
מתמחים בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים - תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
international legal shield llc
ייעוץ והגנה משפטית לעסקים ללא הגבלה במסלול חודשי $149
רישום חברות, רישיון עסקי, הכנת חוזים, טיפול מלא בצ'ארג'בקים ועוד
הערב, לאחר 139 שנות ציונות האמת ניצחה: מדינות ערב יצרו את העם והבעיה הפלשתינאית, עכשיו תורם לעזור לפתור אותה
בראייה היסטורית זה רק טבעי שביום בו העולם הערבי עושה צעדים משמעותיים להכרה במדינת היהודים, הרי שבו ביום תגיע ראשית ההכרה השקטה בכך שהחטאים ההיסטוריים שיצרו את הבעיה הפלשתינאית, כמו השנאה לישראל, לא היו בגלל אבותינו הציונים
לפי ההיסטוריון והסופר הגרמני, וילס די-הס שחי בארץ ישראל במאה ה-19 תושביה הנוצרים והמוסלמים של ארץ ישראל באו מהמוצאים הבאים: "בלקנים, יוונים, סורים, לטינים, מצריים, טורקים, ארמנים, איטלקים, פרסים, כורדים, גרמנים, אפגנים, צ'רקסים, בוסנים, סודאנים, שומרונים, אלג'יראים, מותאווילים, טטרים, הונגרים, סקוטים, נווארים, בריטונים, אנגלים, פרנקים, רותאנים, בוהמיינים, בולגרים, גאורגים, נסטוראנים, הודים, קופטים ומארונים ועמים נוספים.
 
אכן הפלשתינאים הם ערב-רב של עמים שעברו בארץ ישראל ב-2000 השנים האחרונות, מהצלבנים הנורווגים והגרמנים, ועד הנבטים של לב דרום תימן. 

רק בשנת 1921 בשיאה של העלייה השלישית, אפשר להתחיל לדבר על ראשוני הארגונים הפלשתינאים שקמו בעקבות תוצאות מלחמת העולם הראשונה.

היו אלה אגודות נוצריות-מוסלמיות שעדיין לא כינו את עצמם כפלשתינאים, או ראו עצמם כבני עם כלשהו, אגודות אלה אבל יהיו הראשונות לדבר על קיומו של עם פלשתינאי מהערב-רב שחי כאן, וכדברי אחד ממייסדי אש"ף אחמד שוקיירי "אין דבר כזה פלשתינאים, אנו דרום-סורים".

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

ובכל זאת, נראה כי המאורע המרכזי שדחף להיווצרות הרעיון של יחידה לאומית "פלשתינאית" נפרדת, ולראשיתו של הסיפור הפלשתינאי, היה הסיפוח הבריטי של עבר הירדן המזרחי והענקתו למלך עבדאללה, והויתור של המלך פייסל על שטח פלשתינה - קרי מה שיצר את הרעיון הזה כאילו הערבים בארץ ישראל הם "עם", הוא מהלך של בריטים וצמד מלכים ערביים.

לאחר הפוגרומים של ערביי הארץ ביהודים (מאורעות תרפ"ט, תר"פ, תרצ"ו), ולאחר הניצחון הישראלי במלחמת 1948 במהלכם אומות ערב הפצירו בערביי ארץ ישראל לעזוב כי הם ישובו לבתיהם בתוך שבועות, אפשר היה לראות כיצד התחזקה הזהות של ערביי פלשתינה בהיותם פליטים מאותה חלקת ארץ. בתוך כך צמד הרגעים המכוננים של העם החדש הזה נוצרו א. לאחר ויתור של מלך ערבי על הענקת חסות שלהם ב. לאחר יציאה למלחמה של ארצות ערב נגד ישראל.

ההיסטוריה מראה שבפועל הבעיה הפלשתינאית היא בעיה הקשורה בהתנהלות מדינות ערב, ושהיא קדמה בעשרות שנים "לכיבוש" ולכן המחשבה כי היהודים יוכלו לפתור את הבעיה הפנים-ערבית הזו הייתה הזויה מלכתחילה.

עתה אנו מגלים כי כל מה שחשבנו מאז 1967 היה טעות. הפלשתינאים הם לא הבעיה של היהודים, הם בעיה של טעויות הערבים, והיום הערבים פשוט הבינו כי נמאס להם לגרור את הטעות הזו לעוד 70 שנים.

הרעיון כי פתרון לסכסוך שלהם עימנו יגיע דרכנו ולא דרך מי שיצר את הבעיה לכתחילה, לא רק שהיה מנוגד למציאות, אלא שהוא עלה בשפיכות דמים מיותרת.

אכן, הלוגיקה הפשוטה התעוותה בעיקר על ידי השמאל הגאה היהיר שרובו מורכב מדור הבנים של יוצאי אשכנז שלא מבינים ערבית.

שלקח על עצמו את "משא השלום", מבלי להבין שאמנם הציונות הייתה פקטור מרכזי ביצירת וגיבוש העם הפלשתינאי והבעיה הפלשתינאית אבל לא הפקטור היוצר או המכונן של העם והבעיה הזו.

ייתכן, אולי צדק אריה אליאב שאמר שהם הפכו לעם ברמה התודעתית רק בגלל שבאו המתיישבים היהודים, אבל הטעויות והמוטיבציות היו ערביות, והבעיות שנוצרו משם היו בעיות וטעויות ערביות – לא ציוניות – וזה כולל את מלחמת ששת הימים.

YOU MIGHT ALSO LIKE