הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
פומפאו קרא לפאוצ'י שקרן וטען: המעבדה בווהאן פיתחה נשק ביולוגי – בשיתוף פעולה צבאי
מזכיר המדינה לשעבר התעקש כי המכון הלאומי לבריאות אחראי למימון מחקר במעבדה בסין, משם לדבריו דלפה הקורונה. " לא מבין איך פאוצ'י יכול לטעון אחרת"

מזכיר המדינה לשעבר, מייק פומפאו, התייחס בראיון לרשת 'פוקס ניוז' לטענות ההולכות ומתבססות כי ארצות הברית ממנה מחקרים ביו-רפואיים במעבדה בווהאן שבסין, ותקף את ד"ר אנתוני פאוצ'י שלדבריו מנסה להסתיר את האמת.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


ד"ר אנתוני פאוצ'י ומזכיר המדינה לשעבר, מייק פומפאו (צילום: אי.פי.איי)

 

כאמור, במוקד הסערה בדבר תיאוריית דליפת הקורונה ממעבדה נמצא כעת החשד כי ה-NIH, המכון הלאומי לבריאות, אחראי בין היתר למימון מחקר ביו רפואי בווהאן, אשר חקר הגברת הדבקה והמסוכנות של הנגיף. בעוד האצבע המאשימה מופנית כלפי פאוצ'י, האחראי בבית הלבן במאבק בקורונה ורופא ב-NIH, הוא ממשיך להכחיש.

 פומפאו אמר היום (רביעי) כי "זה היה מימון של NIH, זה הלך למעבדה בווהאן. מעבדת ווהאן עסקה במחקר רווח-תפקוד. זה ברור כשמש. ומאז שעזבתי, התנהלה חקירה בניסיון לתעד האם לא רק שזה הגיע ממעבדה, אלא גם, לא פחות חשוב, אם הייתה מעורבות צבאית בכך. זו הייתה גם מעבדה לנשק ביולוגי, שם התקיימה עבודה צבאית. נכנסנו, הם סגרו את זה, ואז העבירו אותו לקהילת המודיעין".

"הם לא גילו שום עניין לברר מה קרה, וחשוב מכך, כיצד אנחנו מונעים מדבר כזה להתרחש שוב", אמר פומפאו. "אני לא מבין איך ד"ר פאוצ'י יכול לטעון שה-NIH לא סיפק משאבים לווהאן שהלך למחקר רווח-תפקוד. זה נשמע לי כאילו הוא מתחמק, או גרוע מכך, שהוא משקר".

ביום שלישי, הסנאטור הרפובליקני מקנטקי, ראנד פול, טען כי מדענים מפחדים לערער על עמדתו של פאוצ'י בדבר מקור המגפה, בגלל שהם חוששים שהמשכורת שלהם תיפגע. "הוא היה שם 40 שנה, כנראה 39 יותר מדי, אבל הוא שולט בכל הכספים כך שאנשים מפחדים ממנו פחד מוות", אמר.

"אני כל הזמן מקבל מכתבים ממדענים. הם לא עומדים מאחורי מה שפאוצ'י אומר. הם לא חושבים שהוא הגיוני. הם לא חושבים שהוא קורא את המדע בצורה מדויקת, אבל הם חוששים להתבטא מכיוון שרבים מהם הם מדענים מטעם אוניברסיטאות, והם תלויים בקרנות NIH, ולהתנגד פירושו שזו המשכורת האחרונה שאי פעם תקבל".

בתוך כך, מוקדם יותר היום הודיע המשרד לביטחון המולדת כי הגבולות היבשתיים של ארצות הברית יישארו סגורים לתנועה שאינה חיונית, לפחות עד אמצע אוגוסט, כאשר הדבר מתייחס בעיקר לסחורות ומקרי חירום בריאותיים.

YOU MIGHT ALSO LIKE