הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
FLIGHT LEVEL 320
מרכז סימולטור לטיסה
חוויה ייחודית לכל המפשחה - סימולטורים מיוחדים לבעלי רישיון טייס
Etage Banquet Hall
מתחם אירועים יוקרתי בלב הואלי
לחגיגת הרגעים המיוחדים שלכם- חתונות, בר מצווה, אירועים פרטיים ועסקים. קייטרינג כשר
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
תחלואת הקורונה בלוס אנג'לס עלתה לשיא של 5 חודשים
יום רביעי היה ה-13 ברציפות שבו למעלה מאלף נשאים אובחנו במחוז, ושיעור הבדיקות החיוביות ממשיך לטפס מ-0.4% לפני כחודש ל-5.2% כיום. מנהלת מחלקת בריאות הציבור: "מקווים שהזמינות של החיסונים תסייע להימנע ממקרי מוות רבים כפי שראינו בשנה שעברה"

למעלה מ-2,500 נשאי נגיף הקורונה חדשים אובחנו אתמול (רביעי) בלוס אנג'לס, הכמות הגדולה ביותר במהלך יממה אחת מאז חודש פברואר האחרון, כך על פי רשויות הבריאות המקומיות.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: AP)

 

לפי הודעת מחלקת בריאות הציבור במחוז, ביום רביעי אובחנו 2,551 נשאים חדשים. מעבר לכך שמדובר בזינוק של 40% בתוך יממה אחת (אתמול אובחנו 1,821 נשאים חדשים), זהו גם היום ה-13 ברציפות שבו למעלה מאלף נשאים חדשים מאובחנים במחוז המאוכלס ביותר בארצות הברית.

עוד נמסר כי 65% מהנשאים החדשים הם בני 18 עד 49, ו-83% מהמקרים אובחנו בקרב בני 50 ומטה.

 

 

כמו כן, שיעור הבדיקות החיוביות במחוז ממשיך לעלות בקצב שמעורר דאגה. ביום שני הנתון עמד על 4.1%, ביום שלישי דווח על 4.8% ואילו אתמול 5.2% מהבדיקות שבוצעו חזרו כחיוביות. לשם השוואה, לפני כשבועיים הנתון עמד על 2%, וב-15 ביוני - המועד שבו הוסרו מגבלות הקורונה ברחבי קליפורניה - רק 0.4% מהבדיקות חזרו כחיוביות.

 

ד"ר ברברה פרר, מנהלת מחלקת בריאות הציבור במחוז לוס אנג'לס (צילום: Getty Images)

 

מנהלת מחלקת בריאות הציבור, ד"ר ברברה פרר, אף הסבירה כי שבעה חולי קורונה מתו ביממה האחרונה: "אני מקווה שהזמינות של החיסונים תסייע לנו להימנע מהעלייה במקרי המוות שחווינו בשנה שעברה".

לאור הזינוק בתחלואה, בסוף השבוע האחרון תושבי מחוז לוס אנג'לס - גם כאלה שהספיקו להתחסן - שוב נדרשים לעטות מסכות בחללים סגורים.  ד"ר פרר התייחסה גם לכך ואמרה:

"החזרת חובת המסכות בחללים סגורים בהכרח מפחיתה את הסיכוי להעברת הנגיף מאדם לאדם", היא אמרה והוסיפה, "אם יותר אנשים יבחרו להתחסן נוכל לבלום את התפשטות הנגיף. החיסונים הם כלי קריטי ועוצמתי, ומדיניות המסכות היא שכבת הגנה נוספת. חשוב ביותר שנעבוד ביחד כדי להוריד את התחלואה, בייחוד לקראת פתיחת שנת הלימודים בחודש הבא".

 

אילוסטרציה (צילום: AP)

 

כפי שדיווחנו אתמול, מזה תקופה ארוכה אנשי מחלקת בריאות הציבור בלוס אנג'לס מצביעים על הירידה בתחלואה בבתי האבות - בהם כ-85% מהדיירים והעובדים מחוסנים - כדוגמה ליעילות החיסונים במאבק נגד הקורונה.

אלא ששלשום, ראשי המחלקה סיפרו שהם עוקבים בדאגה אחר העלייה שנרשמת במספר הנשאים בקרב עובדי ודיירי בתי האבות. כך לדוגמה, בשבוע שעבר אובחנו 25 נשאים (3 דיירים ו-22 עובדים) לאחר חודשים ארוכים שבהם אובחנו פחות מ-15 נשאים בבתי האבות.

לא ברור אם כלל הנדבקים התחסנו, אך במחלקת בריאות הציבור הסבירו שככל הנראה מדובר בתופעה הנדירה שבה אנשים מחוסנים נדבקים. עד כה אותרו 4,122 נשאי הנגיף שהוגדרו כ'מחוסנים באופן מלא' (כלומר, שקיבלו את זריקת החיסון האחרונה לפני שבועיים או יותר). עם זאת, מדובר ב-0.09% בלבד מתוך כ-4.8 מיליון תושבים המחוסנים באופן מלא.

"ניתן למנוע הידבקות ומרבית מקרי המוות באמצעות חיסונים בטוחים, שעדיין זמינים לציבור הרחב", הזכירה ד"ר ברברה פרר.

YOU MIGHT ALSO LIKE