הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
לא מסתפקים בקנסות: ה-FBI יחקור נוסעים שמתפרעים בטיסות בארה"ב
חוקרי ה-FBI יסייעו לאנשי ה-FAA, שאינם יכולים להמליץ על הגשת כתבי אישום, במטרה לצמצם ככל הניתן את כמות התקריות האלימות בשחקים. מנהל ה-FAA: "אם תגרמו לשיבושים בטיסות, אתם מסתכנים לא רק בקנסות, אלא גם בהעמדה לדין ברמה הפדרלית"

רשות התעופה הפדרלית (FAA) מגבירות את המאבק כנגד נוסעים מתפרעים, ומוקדם יותר השבוע נודע כי 37 תלונות כנגד נוסעים הועברו לחקירת ה-FBI.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

כזכור, בחודש ינואר האחרון - זמן קצר לאחר שהחלה להירשם עלייה במספר התקריות האלימות בשחקים - ב-FAA הכריזו על מדיניות "אפס סובלנות", במסגרתה צוות המטוס כבר לא מחויב להזהיר את הנוסעים, וניתן להוריד אותם מהמטוסים באופן מיידי. כמו כן, ב-FAA החליטו להטיל קנסות עתק כנגד נוסעים.

בפועל, בחודשים האחרונים חלה עלייה נוספת במספר התקריות האלימות בשחקים. חשוב להדגיש כי על אף שמדובר בגוף פדרלי, ל-FAA אין כל סמכות להעמיד לדין נוסע כזה או אחר. אי לכך, כעת הוחלט כי ה-FBI יתערב בתקריות "הקשות ביותר".

 

 

"חקירתם של 37 נוסעים ע"י ה-FBI צריכה לשמש כאזהרה ברורה. אם תגרמו לשיבושים בטיסות, אתם מסתכנים לא רק בקנסות, אלא גם בהעמדה לדין ברמה הפדרלית", מסר סטיב דיקסון, מנהל ה-FAA.

 

אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

כידוע, למרות שחובת המסכות בוטלה בחלק ממדינות ארצות הברית, נוסעים נאלצים לחבוש מסכות במטוסים ובנמלי התעופה בשל חוק פדרלי בנושא. באופן טבעי, מרבית התקריות האלימות בטיסות נובעות מוויכוחים על מדיניות זו.

שתי דוגמאות בולטות ניתנו לכך במהלך עשרת הימים האחרונים: התקרית הראשונה אירעה ביום רביעי בשבוע שעבר, ה-27 באוקטובר, במהלך טיסת 976 של אמריקן איירליינס, שהמריאה מנמל התעופה קנדי בניו יורק, לעבר נמל התעופה ג'ון ויין במחוז אורנג'.

כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, הטיסה הייתה אמורה לנחות בדרום קליפורניה בסביבות השעה 8:00 בלילה (שעון חוף מערבי), אולם התקרית האלימה גרמה לצוות הטיסה לנחות בדנבר בסביבות השעה 6:30 (שעון מקומי). הנוסע המשתולל, שכאמור בהמשך זוהה כבריאן שו, הורד מהמטוס, והטיסה המריאה בשנית כעבור שעה.

לא ברור מה בדיוק הוביל לתקרית, אך נוסעים סיפרו ששו היה תחת השפעת אלכוהול כאשר החל להתווכח על עטיית מסכה עם הדיילת. בשלב מסוים הנוסע חבט בפניה של הדיילת, שפונתה לבית החולים עם שבר באף.

 

החשוד מטיסת 976 של אמריקן, שזוהה היום כבריאן שו בן ה-20, כפי שתועד עם הנחיתה בדנבר (צילום מתוך טוויטר)

 

התקרית הנוספת התרחשה בטיסת 365 של דלתא איירליינס, שהמריאה ביום שני האחרון מנמל התעופה הבינלאומי הרטספילד-ג'קסון אטלנטה בבירת ג'ורג'יה.

מטוס האיירבוס A321 היה אמור לנחות בנמל התעופה בלוס אנג'לס, LAX, אולם הטייסים החליטו לנחות בדאלאס ולהוריד את הנוסע המתפרע.

בדלתא איירליינס לא הסכימו למסור פרטים רבים על הפרשה, מלבד לומר שהנוסע "הפריע לצוות הטיסה": "לשמחתנו, מדובר במקרים חריגים ונדירים. כחברת תעופה, יש לנו אפס סובלנות להתנהגות פרועה בנמלי התעופה ובמטוסים. אנחנו מבקשים להודות לצוות הטיסה, שפעל במהירות וביצע נחיתה בלתי מתוכננת כדי לטפל בסוגיה, ולאפשר לשאר הנוסעים להגיע ליעדם".

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE