הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
הסיפור מאחורי המבצע של אנשי המודיעין הבריטי במלחמת העולם השנייה: ״האיש שלא היה״
סרטו החדש של הבמאי ג׳ון מאדן מציג קאסט שחקנים מרשים במיוחד, עלילה המבוססת על אירועים שהתרחשו במציאות, ודרמה אישית נוגעת ללב, מה שהופך את היצירה הקולנועית הזו להרבה יותר מעוד סרט מלחמה

העלילה של ״האיש שלא היה״ מבוססת על רומן בעל אותו שם אותו כתב הסופר בן מקנטייר, אותה לקח מאדן (הבמאי של ״שייקספר מאוהב״) והפך ליצירה חדשה ומרעננת. כאמור, הכל מבוסס על אירועים שהתרחשו במציאות, במהלך מלחמת העולם השנייה, כאשר המבצע המרכזי היה ניסיון הטעיה שביצעו אנשי המודיעין הבריטי.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


השנה היא 1943, ולגרמנים כבר לגמרי ברור שהפלישה הבריטית קרובה מתמיד. למרות שלשני הצדדים היה ברור כי הפלישה תתחיל באיטליה, ניסו אנשי המודיעין להטעות את הצבא הגרמני ולגרום להם לחשוב כי הפלישה למעשה תתחיל ביוון. 

הדמות המרכזית בסיפור היא יואן, קומנדור במודיעין, שהוא במקרה גם יהודי ממשפחה עמידה. הדמות המרכזית הנוספת היא צ׳ארלס, קצין חיל האוויר, כאשר בין השניים מתקיימים מערכת יחסים הפכפכה, כאשר הפערים והשוני בין השניים (יואן הוא גבר חזק, אידיאליסט, עקשן, ואילו צ׳ארלס הוא מתבודד, פזיז, ורגשן)  מצליחים להעניק לא מעט דרמה ליחסים, ובכלל לסרט כולו.

מרבית הסצנות מתרחשות בחדרים אפלים, במקומות מסתור, שם מתכנס הצוות, ומנהל שיחות על המידע הרלוונטי. אך מעת לעת המצלמה עוברת גם למקומות אחרים, רחובות, פאבים, בתים וכדומה. המעבר המצומצם הזה מעניק לסרט תחושה מעט קלסטרופובית, אך סוחפת ואותנטית. 

במובנים רבים ״האיש שלא היה״ מצליח להיות לא עוד סרט מלחמה, אלא סרט דרמטי, נוגע ללב, קשה לצפייה לעיתים, ובעיקר, בלתי נתפס כאשר נזכרים שהדברים אכן קרו בעבר, במציאות, אי שם במלחמת העולם השנייה, שכבר מרגישה כה רחוקה מאיתנו.0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE