הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
מתקשים להמריא: דלתא איירליינס דיווחה על הפסדי ענק, המנכ"ל סיפק תחזית קודרת לשנים הבאות
חברות התעופה בארה"ב בדרך כלל רושמות הכנסות שיא במהלך הקיץ, אולם התפרצות הקורונה מונעת מתיירים ואנשי עסקים לשוב לשחקים. אם לא די בכך שהחברה הפסידה יותר מחמישה מיליארד דולר במהלך 3 החודשים האחרונים, מנכ"ל החברה העריך כי ידרשו לפחות שנתיים עד שדלתא שוב תהיה רווחית

דלתא איירליינס חשפה מוקדם יותר היום (שלישי) את נתוני הרבעון השלישי של השנה, ולמרות שנרשמת התעוררות מסוימות בענף התעופה, משבר הקורונה ממשיך לגרור הפסדי ענק.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

הרבעון השלישי כולל את החודשים יולי, אוגוסט וספטמבר, ובדרך כלל מדובר באחת התקופות הטובות ביותר של חברות התעופה. אולם השנה, בשל מגבלות הקורונה והעובדה שרמת הנוסעים - הן בטיסות פנים והן בטיסות בינלאומית - צנחה לשפל חדש, דלתא הפסידה בתקופה הזו 5.4 מיליארד דולר.

לשם השוואה, מדובר בפער של 7 מיליארד דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז חברת התעופה דיווחה על רווח של 1.5 מיליארד דולר. כאשר מוסיפים את נתוני הרבעון השני למשוואה, ניתן לראות שמשבר הקורונה גרם לדלתא להפסיד יותר מ-11 מיליארד דולר. בנוסף, הכנסות החברה צנחו ב-76%, מ-12.5 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2019 ל-3.06 מיליארד דולר במהלך שלושת החודשים האחרונים.

על אף שבשבועות האחרונים, ראשי החברה רואים סימני התאוששות מסוימים (בייחוד בהזמנת הטיסות לקראת חג ההודיה וחג המולד), מנכ"ל החברה הסביר כי לערכתו יידרשו לפחות שנתיים עד שדלתא תחזור למצב של רווח כספי. אחת הסיבות הגדולות לכך, מעבר לירידה בכמות התיירים, היא ששוק התעופה האמריקאי בדרך כלל מרוויח סכומי עתק מאנשי עסקים (שבממוצע משלמים יותר על הכרטיס מאשר תיירים). בפועל, מאז פרוץ המשבר, יותר ויותר עובדים נשארים בבית, ואירועי ענק כגון כנסים כלל לא מתקיימים.

 

נמל התעופה JFK בניו יורק. ישנה התאוששות מסוימת בשוק, אך הנתונים עדיין רחוקים מהרמה שנרשמה בשנים האחרונות (צילום: Getty Images)

 

את עומק המשבר ניתן לראות בנתוני מנהל הבטיחות בתעבורה (TSA), לפיהם במהלך הרבעון השלישי עברו בנמלי התעופה השונים בארה"ב קרוב ל-64 מיליון נוסעים. אומנם מדובר בשיפור ניכר לעומת נתוני השפל שנרשמו בראשית המשבר (ב-8 באפריל, למשל, עברו בנמלי התעופה השונים רק 95 אלף נוסעים), אך בכל זאת מדובר במרחק גדול מ-221 מיליון הנוסעים שעברו בנמלי התעופה במהלך הרבעון השלישי של 2019.

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE